kalker-ocagi-havran

Havran Küçükdere Taş Ocağı İşletmesi

Kalker ocağında üretim açık işletme yönetimiyle yapılmaktadır. Ocak yapısı basamaklandırılmak suretiyle düzenli bir şekilde oluşturulmuştur. Patlatma delikleri içine patlayıcılar yerleştirilerek kayalar patlatılmakta ve gevşemiş olan kalker taşı ekskavatörler yardımıyla kamyonlara yüklenerek tesisimize sevk edilmektedir.

Delik delme işleme Atlas Copco cm-470 Makinamız ile gerçekleştirilmektedir. Ocak işlletmemiz civar köylere hiçbir sıkıntı vermeyecek şekilde dizayn edilmiş ve tamamen yasal izinler ve uygulamalar çerçevesinde çalıştırılmaktadır. Günün teknolojisi ve gelişen çevre değerleri işletmemizdeki tüm faaliyet unsurlarında birincil önceliğimizdir.

Havran Küçükdere Kırma Eleme İşletmesi

İşletmemiz çağın son teknolojisi kırıcı elek ve bant konveyörlerin kullanıldığı modern bir işletmedir. Tamamen kapalı devre çalışmakta çevre yönetmeliklerine uygun gerekli tedbirleri alınmıştır. ( tesis üzere çelik ve çatı sistemi ile kapatılmış, tesis içi yolları tamamen asfaltlanmış ayrıca ocak ve tesis işletmelerinin etrafı komple ter örgü ile çevrilmiş böylece çevre halkın ve hayvan varlığının herhangi bir zarara uğramaması için tüm önlemler eksiksiz olarak alınmıştır.)

Tesisimizde üretilen ürünlerimiz, kapalı bunkerlere boşaltılmakta sevkiyat esnasında yerden yükleme yapılmamaktadır. Bununla hem akaryakıt emisyon değerlerinin düşürülmesi hedeflenmekte hemde toz emisyonlarının minimize edilmesi hedeflenmektedir. Tesisimizde 0-5 , 5-15 , 15- 25 mm agrega üretimi yapılmakta olup, malzememizin kalitesi labaratuarda günlük analiz edilmektedir.

Kalite labaratuarımızda günlük tüm ürünlerimizin değerleri analiz edilmektedir.